Sağlıklı Temizlik Nasıl Yapılır? 

       İçinde bulunduğumuz çağ gereğince, Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, Evimizde kullandığımız her türlü eşyanın üzerinde içerisinde Bulunan zararlı kimyasallar’ın hayatımızı etkilememesi neredeyse imkansız hale gelmişken, Sağlıklı temizliğe nasıl ulaşılır ve bizden çok daha fazla gelişmiş ülkelerde, Kullanılan sağlıklı Temizlik Yöntemi hangisidir. Neden Bu yöntem Tercih ediliyor. Faydası ve Zararları bakımından inceleyeceğiz. Ülkemizde genellikle kullanılan, Deterjan ile Temizleme Durulama Yönteminin, Temizlik ya da Sağlıkla ilgisinin olmadığını belirtmek istiyorum,.

Deterjanlı Temizleme Yöntemi.

       Deterjan firmalarının Yıllarca medyadan gizlemeyi başardığı, İnsan Sağlığına Yarar Sağlamak yerine daha fazla  zarar sağladığı bir çok laboratuvar tarafından, Kanıtlanmış olmasına Türkiye medyasına küçük küçük bir iki haber dışında, herhangi bir yansıması olmamıştır. Dünyanın bir çok ülkesinde Kimyasal madde içeren,deterjanlar ürünler yasaklanmasına rağmen ülkemiz gibi dünya üzerinde 3. sınıf ülke olarak nitelendirilen ülkelerde bu ürünler kullanılmaya devam ediyor. Hatta hal öyle bir durum almış durumda ki, Yurt dışında Üretilen Kimyasal içeren Deterjanlar, Üretimin yapıldığı ülkede satılması kullanılması yasak, Yani Bazı firmalar Bizim ülkemiz üzerinden Rant sağlamaya devam ediyor maalesef. Bu ürünleri evlerimizde Halılarımızda Koltuklarımızda kullanmak Hem Ürünlere Hem de Sağlığımıza zarar vermeye devam ediyor.Ürünlerin içerisinde bulunan Kimyasallar, Halılarımızda ya da koltuklarımızda bulunan, Bakteriler, Tozlar Akarlar,  Halılarımızdan ya da koltuklarımızdan, Bu Zararlı Maddeleri çıkarmak yerine Yapıştırarak Dibinde Sert bir katman oluşmasına sebep olmaktadır.

Buharlı Temizleme Yöntemi

        Buharlı temizleme yöntemi, İlk kullanılmaya başladığı yıllarda, Devrim niteliğinde görünüyordu. 80 bar buhar basıncı Uygulayarak Halıların ya da koltukların, içerisinde bulunan, Mite ve Bakterileri Öldürmede başarılı fakat, Buharlı makinelerin emiş gücü Buhar basıncı ile tamamen ters orantılı olduğundan için, Ölen Bakteri ve Tozları Bulunduğu alandan, Halılardan ya da koltuklarımızdan Toplama için Emiş Gücü çok yüksek bir Cihaza ihtiyacınız var. 

        Buharlı temizleme gerçekleştirdiğiniz Halı ya da  Koltuklarınızda ya da yatağınızda, Bulunan bütün bakteriler, Oldukları erde kaldıklarından dolayı, Üzerinde gezdiğiniz, Ya da oturduğunuz için Sürekli olarak havada bulunan toz zerrecikleriyle uçuşacaklardır, ve Solunum yoluyla, Ciğerlerimize kadar inebilmektedir. yani Sonuçta evinizde bulunan bütün toz akarları yine evinizde hatta daha zararlı bir şekilde bulunmaya devam edecektir.

Sıcak Karbonatlı Temizleme 

Sıcak Karbonatlı Temizleme Yöntemi, Temizliğin evriminde gelinilen Son nokta olan Sıcak Karbonatlı Temizleme yöntemi, Evlerinizde halılarınızda, Koltuklarınızda ya da yatağınızda veya Havada uçuşan, bütün bakteri, mite, ve akarların %90 ından fazlasını temizlediği Bağımız laboratuvarlar tarafından kanıtlanmıştır. Türkiye’de Sıcak Karbonatlı temizleme yöntemini kullanan ve bu Hizmeti Sunan tek firma, Chemdry İstanbul Halı Yıkama Firması sizlere İzmir ve Bursa’da  da hizmet vermeye başlamıştır. Chemdry Tüm Avrupa’da en çok tercih  edilen Temizlik firmalarından biridir. Chemdry Dünyanın bir çok ülkesinde Varlığını Sürdüren, Binlerce mutlu müşteri ile Her gün dahada büyüyen bir Ailenin Sağlıklı ve Temizleme Yöntemi ile her gün büyümeye devam ediyor.

İstanbul Halı Yıkama Firmamız, Sizlere Sağlıklı Günler Diler.

 

istanbul halı yıkama