Cami Halısı Yıkama

CAMİ HALISI YIKAMA

Camiler, tüm kamusal alanların en yüksek insan trafiğinin olduğu alanlar arasındadır ve bu alanların kullanıcıları, ibadetleri sırasında halılarla birçok kez doğrudan etkileşime girmektedir. İbadethane alanları temizlik ve sağlığın en çok dikkat edildiği mekânlardır.  Özellikle ibadet esnasında camiye çok fazla insanın girdiğini düşünürsek hem sağlıklı ortamı korumak hem de halıların temizliği ve bakımını sağlamak önemlidir. Halılar çok fazla toz, kir ve mikroskobik organizmaları içerisinde barındırabilir.   Halılar düzenli olarak profesyonel şekilde temizlenmediğinde özellikle bakteri ve alerjen maddelerin üreme alanları haline dönüşüyorlar.  Cami halısı yıkama işleminde İstanbul’daki en profesyonel ve gerçek anlamda temizlik sağlayan firmayız. cami halısı yıkama

İnsanlar camilere girerken ayakkabılarını dışarıda bırakırlar ve abdest almalarından kaynaklı olarak nemli bir ayakla camiye girebilirler. Halının nemlenmesi küf, mantar, bakterilerin yayılmasına olanak sağlar. Halılar özellikle secde sırasında insanların alınlarına dokunurken bu bakteriler insanların vücutlarına bulaşabilir ve sağlık için risk oluşturabilir. Halılar hava filtresi işlevi görürler, tozların yayılmasını engelleyerek içerisinde barındırır ancak zamanla halılarda biriken yoğun kir ve toz hava kalitesinin azalmasına sebep olur. Tozlu havayı sürekli olarak solumak solunum problemlerine neden olabilir.  Cami gibi hava kalitesinin üst düzeyde olması gereken yerlerde periyodik temizlik son derece önemlidir.

İstanbul’da Profesyonel Derinlemesine Yıkama Yöntemi: Buharlı+Sıcak Sulu Cami Halısı Yıkama

Peki, Camilerde yeniden sağlıklı ortama kavuşmak ve temiz halılar için nasıl bir temizlik yapılmalıdır?

Bu temizliğin profesyonel ve derinlemesine şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun için de en profesyonel yıkama yöntemi olan buharlı+sıcak sulu cami halısı yıkama derinlemesine bir temizlik sağlar. İstanbulda Cami, mescit, yurt halısı temizlik işleminde Buharlı+Sıcak sulu halı yıkama yöntemi, büyük halı üreticileri tarafından tavsiye edilen tek yöntemdir. Bu yıkama tekniği, çok daha temiz çok daha sağlıklı ve çok daha kuru bir temizlik hizmeti meydana getirir.istanbul cami halısı yıkama firması

Cami Halılarında Kalıntı Bırakmayan Derinlemesine Temizlik

Profesyonel ve gelişmiş halı yıkama makineleri ile buhar+sıcak su halı liflerine işlemiş olan bütün kir parçacıklarına kadar ulaşır ve kirlerin çözülmesi, yumuşaması sağlanır. Özellikle dışarıdan taşınan tozların oluşturduğu kirli tabaka ve vücut yağı gibi lekelere profesyonel şekilde müdahale edilir. Halılara zarar verebilecek ve sağlıksız kimyasallar kullanılmasına gerek kalmadan organik ürünlerle bu işlem gerçekleştirilir. Cami halılıarında kuru yıkama sayılabilecek ile temizlenir. Çünkü Camilerdeki yani ibadet yerlerinde camiler çok çabuk kurur ve tekrar Camide ibadete devam edilir.

Örneğin Kuru Köpük yıkama sistemi gibi çok fazla köpükle yapılan yıkamalarda kullanılan sert kimyasallar geriye kalıntı bırakır. Bu kalıntılar hem halıların kiri çok çabuk çekmesine ve dolayısıyla çok daha hızlı kirlenmesine neden olur hem de sağlığa uygun olmayan bir alan yaratır.

Cami Halısı Yıkandıktan Sonra Kısa Kuruma Süresi

Cami halıları için Buharlı+sıcak sulu yıkama, halının alt tabakasına su geçirmeden yıkama sağlar. Halıların alt tabakasına su geçmesi, uzun süre nemli kalması anlamına geldiğinden küf, mantar oluşumunu teşvik eder.  Gelişmiş yıkama yöntemimiz kullanılan gerekli miktarda su ile çok daha kuru bir yöntemle yıkama imkânı sağlar. Bu sayede uzun kuruma süreleri beklemeden yalnızca 3-4 saat içerisinde halı yeniden kullanılabilir hale gelir. 

Çevre Dostu, Bitkisel Ürünler ile Cami Halı Temizleme Hizmeti

Kimyasalların kullanımı belki birçok mikrobun ortamdan sökülmesini sağlar fakat kesinlikle insan sağlığı ve çevremiz için sağlıklı bir yöntem değildir. Derin temizlik yöntemsel bir sistem ve buna uygun profesyonel donanım ve mikropları enfekte edebilecek ürünler gerektirir. Buharlı+Sıcak sulu yöntemde kullanılan organik ürünler, anti bakteriyel özellikli ve çevre dostu solüsyonlardır. Hiçbir biçimde toksik içerikli kimyasallardan oluşmaz, %100 güvenlidir. Cami halıları sağlıklı antibakteriyel çevre dostu ürünler ile yıkanır.

Siz de derinlemesine bir temizliğin iç huzurunu yaşamak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Avrupa: 0 212 909 09 13  İstanbul Anadolu: 0 216 577 09 13