Evde Halı Yıkama

YERİNDE EVDE HALI YIKAMA

Halılar, içerdiği pek çok işlev sebebiyle en popüler zemin kaplama ürünlerindendir. Evlerimizi ne kadar temiz tuttuğumuzu düşünürsek düşünelim, er ya da geç halı temizleme bir zorunluluk haline gelir.  Halılar yapıldıkları malzeme ve üretim tarzlarına göre çok fazla çeşitlilik gösterebilir. İster sentetik ürünlerden yapılan makine halısı ister el yapımı yün dokuma halılar olsun profesyonel şekilde yerinde derinlemesine yıkama hizmeti için uygundur. Evinizde duvardan duvara veya parça halılara kadar her türlü halı için derin temizlik düzenli olarak yapılmalıdır. evde halı yıkama

Yerinde yani Evde Halı yıkama hizmeti alabileceğiniz birçok yıkama servisi olabilir ancak doğru bir yardım almak, en az düzenli temizlik kadar önemli bir konudur.  Halı yıkama denildiğinde akla çok fazla su eşliğinde bol köpüklü bir yıkama gelir fakat bu yöntem eski ve sağlıksız bir yöntemdir. Bu yöntem halıların aşırı ıslak kalmasına sebep olduğu gibi çok fazla sabun deterjan kalıntısı bırakarak halıya zarar verir. Bu kalıntılar kuruduklarında halıda yapışkan bir tabakaya dönüşürler ve halının daha hızlı kirlenmesine neden olur.

Uzman Yıkama Tekniği: Evde Buharlı+Sıcak Sulu Halı Yıkama ve Temizlemeyerinde ev halısı yıkama

Tercih ettiğimiz yöntem halı üreticileri tarafından, derinlemesine temizlik için önerilen tek yöntem olan buharlı+sıcak sulu yıkama tekniğine dayanır. Üst düzey vakumlama ve buharlı-sıcak sulu yıkama için gelişmiş son teknolojiye sahip makinelerimiz en küçük kir parçacıklarına kadar nüfuz ederek halılarınızı kir, leke ve mikroskobik organizmalardan arındırarak derin temizlik sağlar. Düzenli ev temizleyicileri ve elektrikli süpürgeler bunu yapacak güce sahip değildir.

Sıcak suyun ve buharın etkin gücü; aileniz için zararlı olabilecek kimyasal ürünler kullanılmasına gerek kalmadan bütün kir partiküllerini çözer ve kalıntı bırakmadan temizliğe olanak sağlar. Ayrıca, halılara zarar verebilecek aşırı ovalama yapılmasına da gerek bırakmaz.

Evde Halı Yıkama Sürecinde Lekeler İçin Mükemmel Çözüm

Kazalar kaçınılmazdır. Özellikle çay, kahve, yağ gibi lekeler halıların görünümünü bozar. Bu lekeler bazen bunaltıcı olabilir. Leke söz konusu olduğunda birçok faktör rol oynayabilir. Lekenin türü, kumaşın yapısı, üzerinden zaman geçip geçmediği veya amatörce müdahale ile lekenin halıya işlenip işlenmediği gibi birçok etken.  Her lekeye müdahale aynı şekilde olmayabilir bu yüzden farklı lekelere özel olarak uyguladığımız solüsyonlar sayesinde en zorlu lekelerle bile baş etme konusunda profesyoneliz.

Anti Bakteriyel Kir ve Leke Koruyuculu Derin Halı Temizliği

sağlıklı evde halı yıkama temizleme

Evinizin halısı, evinizin hava kalitesini gerçekten etkilemeye başlayabilecek tozu, kiri ve diğer alerjenleri emer. Sulu gözler, hapşırma ve tahriş olmuş bir boğaz, halılarınızdaki alerjenlerden kaynaklanabilir. Çatınızın altında alerji belirtileri arttıysa, profesyonel halı temizliğini seçmek sorunun köküne ulaşmanın bir yoludur. Sıcak sulu yıkama mayt, bakteri ve alerjenleri yok ederek halılarınıza anti alerjik bir özellik kazandırır.   İç mekân hava kalitesini arttırarak, solunum ortamını rahatlatır.

Evde Halı Yıkama yöntemimiz havada uçuşan mikroskobik mikropları da %90’a varan oranda temizler.  Halılarınız için daha yüksek kalitede onarıcı temizlik sağlanır. Halılarda herhangi bir büzülme, delaminasyon, renk kaybı, ağarma, iplik yapısında bozulma ve kusma gibi durumlar yaşanmaz.

İstanbul Evde Halı Yıkama Firması – Organik-Çevre Dostu Halı Temizleme Solüsyonları ile Temizleriz

Yıkama işlemi esnasında kullanılan solüsyonlar; aileniz, misafirleriniz ve evcil hayvanlarınız için %100 güvenli doğal içerikli ürünlerdir. Geride hiçbir zararlı kimyasal kalıntısı bırakmaz.

Kullanılan solüsyonlar aynı zamanda halılarınız için de güvenlidir. Sert kimyasallar özellikle el dokuma özel halılarınız için bir kâbusa dönüşebilir. Yapılarının bozulmasına, ağarmasına, parlak görünümünün bozulmasına sebep olabilir.  Bizim kullandığımız ürünler ise tamamen saf su niteliğinde nötralize ürünlerdir;  halının lif ve boya yapısını zarar vermez aksine halılarınızın orijinal yapısını kazanmasına yardımcı olur. Ev halısı duvardan duvara veya parça yün veya ister ipek halı olsun hepsinde organic temizlik ürünleri kullanırız. İstanbul Evde Halı Yıkama Firması – Organik-Çevre Dostu Halı Temizleme Solüsyonları ile Temizleriz

Halılar Evde Yıkandıktan Sonra Daha Uzun Süre Temiz Kalır

Etkili temizleme sistemimiz sayesinde halının dibindeki kir ve kalıntıları derinlemesine temizler ve diğer yöntemlerden çok daha uzun süre temiz kalmasını sağlar

Halılar Evde Yıkandıktan Sonra Daha Kısa Kuruma Süresi

Yüksek emiş gücüne sahip profesyonel makineler sayesinde halıları günlerce ıslak bırakma günleri geride kaldı. Halılar 1-2 gün gibi uzun kuruma süreçleri yerine sadece 3-4 saat içerisinde kuruyup yeniden kullanıma hazır hale gelir.  Böylelikle aşırı ıslanan halının ürettiği küf ve bakterilerin oluşması engellenir. Evde halı yıkama işleminden sonra halılar diğer 4-5 günde kuruyan yöntemlerin tersine hemen kurur. Bundan dolayı daha sağlıklı bir halı temizliği yaşamış olursunuz.

Profesyonel, derinlemesine temizliği herkes hak eder. Siz de daha sağlıklı daha temiz daha kuru bir halı yıkama hizmeti almak istiyorsanız İstanbul evde halı yıkama firması olarak bize ulaşabilirsiniz.