Evde Kumaş Koltuk Nasıl Temizlenir

Bugün eviniz için yapacak birşey arıyorsanız Koltukları yıkamanız güzel bir artı olacaktır.

Bununla birlikte, birçok insan ihtişamı için onlara hayran olsa bile, özellikle derinin dayanıklılık özelliklerine kıyasla, özellikle dayanıklılıktan yoksun olduğu söylenir.

Bununla birlikte, uygun teknik ve bakım derecesi ile, malzeme döşemesi diğer herhangi bir malzeme olduğu sürece en iyi durumda saklanabilir.

Bu rehber malzeme kanepenizi tutmanıza yardımcı olmak için yazılmıştır. Döşemenizi yumuşatmanın ve korumanın yaklaşık yüksek kaliteli yoluyla ilgili birçok önemli ipucu ele aldık, bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için doğrudan çalışın.

Kanepeniz gevşemek ve gevşemek için uygun bir yer olsa da, çoğumuz günlük temizlik gerektirdiğini unuturuz, çünkü cansız cilt hücrelerimizden kalan yemek kırıntılarına kadar her şeyi toplar.

kumaş koltuk temizleme

Koltuğunuzun ne kadar kirli olduğuna bağlı olarak, ideal olarak birkaç ayda bir temizlemeniz gerekir.

İşte, ev hizmetleri isteyenleri zirveye mükemmel, önceden taranan bağımsız temizleyiciler ve tamircilere bağlamak için platform olan temizlik profesyonelleri için birkaç önemli kılavuz.

Kumaş Koltuklarınızı Düzenli Olarak Yıkama Temizleme

Koltuğunuzun genellikle en iyi durumda olduğundan emin olmak için sık sık düzeltmek mükemmeldir. Bu, döşemenizdeki liflerin kir parçacıklarını toplama ve yüzey derecesinin altında gizli tutma eğilimine sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

Aşağıda, kanepenizin toz ve kir içermediğinden emin olmak için sıkça uymanız gereken 3 yumuşak adım belirledik. Lekesiz korumak için döşemelerinizi her iki haftada bir düzeltmenizi öneriyoruz.

Yüzeyin hem altından hem de üstünden tüm gevşek kiri ve kiri çekmek için kanepenizin döşemesini vakumlayın. Malzemeyi çizmekten veya işaretlemekten uzak tutmak için bu girişim için hafif bir fırça eki ve hafif hareketler kullanın. Bu özellikle kadife gibi hassas kumaşlar için çok önemlidir.

Kanepenize kısa bir pürüzsüzlük verirken, nemli bir kumaşla kir veya ışık izleriyle başa çıkmanız gerekir. Bununla birlikte, her ay birkaç kez, çok daha derin bir temizlik yapmak için malzeme dostu bir temizlik ürünü kullanmanız gerekir.

Proje için bez temizleme kitimizde korunan Hafif Kumaş Köpük Temizleyiciyi öneriyoruz. Birkaçını az miktarda suyla (bezi ıslatmadan) uygulayın ve çalışmaya bırakın.

Koltuğunuzu, bir kez daha oturmaktan daha erken kurumaya bırakın. Bu, genellikle baştan başlamak zorunda kaldığınız kırışıklıkların oluşmasını önler.

Daha sıcak aylarda, hava akışını iyileştirmek ve kurutma prosedürünü hızlandırmak için evinizin pencerelerini ve kapılarını açmalısınız.

buharlı koltuk temizliği nasıl yapılır

Kumaşı tanıdıktan sonra, minderlerden kurtulun ve orada sıkışmış olabilecek kırıntılardan ve çöplerden kurtulmak için köşe ve çatlakları güzelce fırçalayın.

Ayrıca, herhangi bir lekeye veya lekeye sürtmek için beyaz bir el havlusu da kullanabilirsiniz.

Bununla birlikte, gölge bazen kanepeye geçebileceğinden, herhangi bir renkli kıyafet veya sünger kullanmaktan kaçının.

koltuktaki Kokuları Giderme

Herhangi bir kırıntıyı ortadan kaldırdıktan ve lekeleri gevşettikten sonraki adım, hoş olmayan kokuları atmaktır. Kabartma tozu bunun için birinci sınıf, fiyat aralığı hoş bir çözümdür.

Kanepeyi kabartma tozu ile serpin ve en az 20 dakika koltuk almak için uzaklaşın ve sonra kanepeyi süpürge eki ile vakumlayın.

Bunun yeterli olmadığını görürseniz, kabartma tozu birkaç kuru halı temizleyici ile karıştırın ve yeni ve taze aramak için kanepenizden gitmesi gereken 20 dakika daha oturun.

lekeler nasıl yok edilir koltuk yıkama

koltuktaki lekeleri yönetmenin tatmin edici ve maksimum mali-hoş yolu, kendi temizlik çözümünüzü yapmaktır.

Sadece bir çay kaşığı bulaşık deterjanı, beyaz sirke, karbonat ve ılık su karbonat ve sirke resimlerini kesinlikle güzelce toplayın, zor lekeleri çabucak yok edin.

Kanepenizi renklendirmediğinden emin olmak için malzemenin gizli bir parçasındaki cevabı kontrol ettiğinizden emin olun.

Vakum

Günümüzde birçok elektrikli süpürge, kanepenizi vakumlamayı bir esinti haline getiren döşeme eklentileri ile birlikte geliyor. Önce tüm minderlerinizi çıkarmak, sonra vakumla kanepenizin her çatlak ve köşesine derinlemesine girmeyi unutmayın.

Kırıntıların, kirin ve köpek yavrusu saçlarının orada sıkışması pürüzsüzdür, bu yüzden düzenli olarak kolaylaştırmak çok önemlidir.

Vakumunuzda döşeme temizleyici aparatı yoksa, daha küçük el tipi vakum da düzgün şekilde resim yapar.

Tüysüz silindir

Kanepeniz bir kumaştan üretiliyorsa, problemsiz tüy, saç veya toz çeker, sadece kanepeniz için kullanabileceğiniz bir tiftik kıvırıcı bulundurun.

Bu, sadece hafif bir miktar ayrılma gerektiren bir kanepe için tatmin edici bir şekilde çalışır, ancak daha büyük işler için de tablolar olabilir. Bir tutamda, kanepemdeki saçları çıkarmak için devasa ambalaj bandı bile kullandım.

Temizlik Kodları

Her bir kanepenin etikette gizli bir kodu olduğunu biliyor muydunuz, böylece nasıl temizlenmesi gerektiğini size bildirecek mi? Neyin işe yarayacağını anlamak için kanepenizdeki kumaş etiketini bulun.

W – Su bazlı tamamen deterjan kullanın.

S – Kanepeniz kuru ve silinmemiş bir deterjanla kuru veya silerek temizlenmelidir.

WS – Koltuğunuz su bazlı tamamen temizleyici veya kuru silme beziyle temizlenmelidir.

O – Koltuğunuz doğal ve / veya doğal liflerden üretilmiştir ve kansız suda yıkanmalıdır.

X – Profesyonel bir döşeme temizleyici tarafından en basit şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Kanepenizde çok iyi bir temizlik maddesi çözümü bulmaya çalışırken bu düzenlemeleri aklınızda bulundurun. Harfler ve anlamları hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Deri Sabunu + Saç Kremi

Deri tabanlı bir kanepeniz varsa, deri bazlı temizlik sabunu ve saç kremi temiz ve taze arama yapmak için kullanabileceğiniz bir şeydir. Ayrıca deri armatürlerimi haftada bir kez silmek için hafif nemli, temiz bir bez kullanıyorum. Deriye özgü bazı ürün ipuçları için aşağıya bakın.

Buhar ile temizleme yıkama müdahalesi

Koltuğunuz su bazlı bir temizleyici ile silinebilecek bir bezden yapılmışsa, toz ve lekeleri gevşetmek için buhar kullanmayı deneyin.

Bunu deneyin: Ütünüzü alın, “buhar” ayarına getirin ve kanepenizdeki herhangi bir güçlük boyunca ileri geri sallayın.

Tertemiz koltuklar

Leke temizliği için, kumaş için doğru çözümü kullandığınızdan emin olursunuz. (Yine, kumaş etiketinizdeki kodları test edin!) Bununla birlikte, temizleyicilerin genişlemesini yönetebilen kumaşlar için bile, bazen bir lekeyle uğraşırken kolay bir bez ve basit bir bulaşık sabunu ile başlamak en iyisidir. Leke (silmenin aksine), çoğu insanın spot temizleme konusunda da istediği bir yol gibi görünmektedir.

Unutulmaması gereken bir başka kritik unsur, birkaç cussed lekenin şüphesiz kesinlikle çıkmadan önce iki veya üç geçiş alabileceğidir. Dolayısıyla, spot sonuçları görmeseniz bile, devam edin. Yerinizi kesinlikle kurumaya bırakın, sonra tekrar çabalayın.

Lekeli Bir Kumaş Koltuk Nasıl Temizlenir

Kanepe etiketiniz bir “X” ile işaretlenmişse, bunu bir ek ile en fazla vakumla yapmanız gerekir. Ve şimdi bildiğiniz gibi, “S” ile etiketlenmiş kanepeler, gerçekte kişinin hassas ürünleri için ihtiyacınız olan talimatlarla kategorize edilmesi gereken solvent esaslı temizleyiciler gerektirir. Kumaş kanepenin derin lekesini temizlemek çok önemli bir faktördür . Aşağıdaki temizleme komutları, “W” veya “WS” etiketli kanepeler için en etkin şekilde kullanılmalıdır.

· Aşağıdaki aletlere ve öğelere ihtiyacınız olacak:

· Döşeme aparatlı elektrikli süpürge

· Kanepenizde kanamayan en az 3 açık renkli mikrofiber bez

· Bir kova

· Damıtılmış su (Musluk suyundaki mineraller geride kalıntı bırakabilir. Kısa bir internet arayışı, damıtılmış su hakkında çok sayıda DIY talimatı vermelidir veya hemen hemen her bakkalda daha ucuz bir sürahi bulabilirsiniz.)

· Sıvı bulaşık deterjanı

· Damıtılmış beyaz sirke

Not: Temizlemeye başlamadan önce bezin küçük, göze çarpmayan bir çevresinde ev yapımı çözümleri sürekli olarak kontrol etmelisiniz.

Profesyonel Yıkama ihtiyaçlarınız için İstanbul Yerinde Evde Koltuk Yıkama Temizleme firmamızı çağırabilirsiniz. Tüm İstanbul için avrupa ve anadolu yakalarında mobil araçlarımız ile hizmetinizdeyiz.