Halıfleks Yıkama

HALIFLEKS YIKAMA

Genel olarak zeminin tümünü kaplaması ile aklımıza gelen halıfleks, hem çalışma hem de ev ortamında yarattığı estetik görünüşü, geniş alanları cüzi ekonomik miktarlarda kaplayabilmesi, ortamın ses dengesini sağlaması ve hava filtresi işlevi sebebiyle ofis, otel, cami gibi alanlarda çok fazla tercih edilen bir halı türüdür. Halıfleks yıkama işlemindehalıların profesyoneller tarafından doğru bir yöntemle temizlenmesi halıların uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi için en önemli noktadır. Halıfleks Temizleme terimi yerine halıfleks yıkama daha çok kullanılmalıdır, çünkü halıfleks üstün körü yüzeysel temizlenmemeli, derinlemesine halıya zarar verilmeden yıkanmalıdır. Halıfleks Yıkama

Halıfleks Yıkama işleminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Halıfleksler iplik yapılarına veya zemin malzemelerine göre çok fazla çeşitlilik gösterebilir ancak bu halı çeşitlerinin temizliği konusunda en önemli konulardan bir tanesi kullanılan suyun halıfleksin alt tabakasına geçmemesidir.  %100 sonuç alabilmek için mümkün olan en az su ile yıkama işlemi gerçekleştirilir.  Bu etkeni göz önünde bulundurmamız istenilen sonucun elde edilmesi için kritik bir noktadır.  Bugün mevcut olan halıların birçoğu leke tutmayan özellikle üretilirler fakat hem kullanımdan kaynaklı hem de yanlış temizlik uygulamaları yüzünden bu özellik kısa sürede kaybolur.

Farklı tür ve yapılarda bulunan halıfleksleri temizlemenin ilk adımı halıfleksin türünü saptamaktır. Halıfleksler duvardan duvara serili sabit halılardır yerinden kalmaz olduğu yerde yıkanmalıdır, Yani yerinde halıfleks yıkama işlemi yapılmalıdır. Bu türe göre kullanılacak yöntem ve temizlik solüsyonlarını belirleyerek temizlik adımına geçiş yapılır.

Halıfleks Yıkama ve Temizliğinde En önemli Noktalar

  • Halıları düzenli olarak temizletmek görünüm, bakım ve uzun ömürlülüğünün anahtarı olsa da, bazı halı temizleme yöntemleri ve kullanılan yanlış temizlik malzemeleri bizi yanlış sonuçlara yönlendirebilir.
  • Sert ve agresif kimyasallar kullanılarak yıkanan halılar leke tutmaz özelliğini kaybederek çok daha hızlı şekilde yeniden kirlenir.
  • Yine sert kimyasallar halıların tüylerini sertleştirebilir ve renginde ağarma meydana getirerek parlak görünüşünü yok eder.
  • Halıların aşırı ovalanması halıların ipliklerinin gevşemesine ve hasara yol açabilir.
  • Su, kirlerin tümüyle çözülebilmesi için gereklidir ancak dengesi iyi ayarlanmalıdır. Çok fazla su kullanımı yapıldığında uzun süren ıslaklık yüzünden küf, bakteri, koku oluşumu için ortam oluşur.
  • Halıların alt tabakasına su geçmemesi için kullanılan kuru köpüklü yıkama yönteminde ise su kullanılmadığı için halılara uygulanan deterjanlar ve kimyasallar keskin olabilir. Bu halı temizleme yöntemi alerjisi veya nefes alma güçlüğü çekenler için kötü bir seçim olabilir. Ayrıca yine su kullanılmadığı için bu kimyasallar asla tam olarak durulanamazlar ve geriye kiri çok çabuk çeken kalıntılar bırakırlar.
  • Bütün bu yanlış uygulamalardan rahatlıkla görebiliriz ki bu yöntemlerle hem halılarınız doğru bir şekilde temizlenemezler ve kullanım ömürleri azalır hem de toksik içerikli kimyasallar sağlığınız için tehdit oluşturur.

Profesyonel Halıfleks Temizliği Nasıl Uygulanır?

Buharlı+sıcak sulu yıkama ev ve işyeri halıları için önerilen tek halı yıkama yöntemidir. Sektördeki son teknolojiye sahip ekipmanlarla, doğal içerikli-anti bakteriyel solüsyonlar ve uzman, eğitimli teknisyenlerimizle sizlere profesyonel halıfleks yıkama hizmeti sunuyoruz. Buharlı +sıcak sulu temizleme işlemimiz en temiz ve en etkili temizleme yöntemidir. Hızlı kurur ve yüksek hızlı vakum gücüyle kalıntı bırakmaz. Yerinde Halıfleks yıkama temizleme İstanbul firması olarak olan en gerçek temizliği biz yaparız.

Doğru yıkama yöntemi ve doğru solüsyonlar sayesinde çok daha sağlıklı ve temiz bir yöntemle sizlere hizmet veriyoruz.

Kullandığımız Buhar+sıcak sulu yıkama mayt, bakteri, mikrop ve alerjenleri yok ederek sert kimyasallar kullanılmasına gerek bırakmaz. Yine sıcak suyun kir ve lekeleri çözücü gücü döşemeye zarar verecek aşırı ovalamaya ihtiyaç bırakmaz.

Kullandığımız doğal ürünler %100 güvenlidir.  Halıfleksin rengini ağartacak, döşemeye zarar verecek kimyasallar kullanmadan, hiçbir sabun, şampuan kalıntısı bırakmadan temizliyoruz böylece halılarınız çok daha uzun süre temizliğini koruyacaktır.  Çevre dostu bu temizleme solüsyonları ortamın hava kalitesini de arttırarak; toz akarları, alerjenler, kir ve diğer mikroskobik kirleticileri yok ederek çok daha sağlıklı bir alan yaratır.

Siz de deneyimli, güvenilir hizmet sunan duvardan duvara halıfleks temizleme şirketi arıyorsanız tek yapmanız gereken en yakın şubemizle iletişime geçmek.

Profesyonel İstanbul Halıfleks Yıkama Temizleme Firması

Yerinde profesyonel istanbul halıfleks yıkama firması arıyorsanız tamda en doğru ve özellikle dürüst çalışan firmaya denk geldiniz. Makinelerimi sadece İstanbul’daki değil Türkiye’deki en güçlü makinelerdir. Hemen Bize ulaşıp gerçek profesyonel temizlik ile karşılaşın.