Koltuk Yıkama

Buharlı + Sıcak Sulu Koltuk Yıkama

Avrupa'dan ithal sektördeki en güçlü makineler ile ve yeşil sertifikalı doğal ürünler ile koltuk yıkama temizleme hizmeti veririz. 85-90 derecelere varan sıcaklıkta koltuk içerisinde derinlerine işlemiş kir ve lekeler dışında ayrıca bakteri ve mikroplara, sağlığa zararlı alerjenleri de yok ederiz. Koltuk Yıkama ve temizleme yöntemimiz  koltuk yıkamacı firmalardan tarafından en çok tavsiye edilen yöntemdir. Koltuğunuzun stili, kumaşı, türü, yaşı her ne olursa olsun en hassas fakat en etkili yöntemimiz sayesinde tertemiz, yeni alınmış gibi yaparız. Profesyonel koltuk yıkama işleminde koltuğa zarar veren hiç bir ürün, gereksiz ovalama, fırçalama yapmadan derinlemesine bir temizlik sağlayarak koltuklarınızın, kanepelerinizin yepyeni görünüme kavuşmasını sağlarız.

buharlı koltuk yıkama

İstanbul'un Tüm İlçelerinde Sizinleyiz !

Geniş servis ağımız ve ekiplerimiz sayesinde ile tüm istanbul ilçelerine hizmet sunma imkanımız mevcut. Koltuk Yıkama Hizmet Bölgelerimiz Başlıca; Kadıköy, Üsküdar, Sarıyer, Bakırköy, Ümraniye, Ataşehir, Çekmeköy, Beşiktaş, Fatih, Kağıthane, Beyoğlu, Başakşehir, Bahçeşehir, Şişli, Maslak, Mecidiyeköy, Beylikdüzü, Avcılar, Yenibosna, Ataköy, Esenler, Gaziosmanpaşa ve diğer tüm İstanbul İlçeleri ve semtleridir.

Koltuklar evlerde ve iş yerlerinde en sık kullanılan eşyalardır. Gelen misafirler, çocuklar ve evcil hayvanlar günün büyük bir bölümünü koltukların üzerinde geçirirler. Haliyle her türlü kire, lekeye, yiyecek artıklarına ve tozlara maruz kalan koltukların temizliği kaçınılmaz son olur. Koltuk temizliğinde kullanılan temizlik ürünlerinin kaliteli olması ve kimyasal içerikli olmaması mobilya kumaşlarının ömrünü uzatır. İstanbul koltuk yıkama firması kalıcı temizliğin adresi olarak her türlü koltuk yıkama hizmetini verir. Firma yerinde koltuk yıkama ile mobilyalarınıza zarar vermeden ve taşıma gibi ekstra bir iş yükünden sizleri kurtarır.

Koltuk Yıkamada Üstün Teknoloji

İstanbul koltuk yıkama firması olarak sektördeki en güçlü püskürtme ve vakumlama gücüne sahip makineler ile yıkama işlemini yaparız. Güçlü vakumlama sayesinde diğer firmaların aksine geriye kir, pislik, mikrop veya bakteri bırakmayız. Bizde kusma işlemi asla yaşanmaz.

Çevre Dostu Doğal Solüsyonlar

Koltuk yıkama işlemini doğal içerikli, antibakteriyel, yıkandıktan sonra kir ve leke tutmaz ürünler ile yaparız. Diğer firmalar gibi pH derecesi yüksek çamaşır suyuna yakın derecede sert kimyasallar asla kullanmayız. bu sayede koltuklarınız hiçbir zarar görmeden yıkama işlemi gerçekleştirilir. Tamamen zararsız fakat etkili yıkama temizlik ürünleri kullanırız.

istanbul koltuk yıkama

Tüm İstanbul içi Ücretsiz Servis

Birçok aracımız ile mobil olarak çoğu ilçede araçlarımız hazır bulunmaktadır. Bu yüzden İstanbul'un tüm ilçelerine aynı fiyat farkı olmaksızın hizmet sunarız. Hem Avrupa, hem Anadolu yakasında ekiplerimiz hazır bulunmaktadır.

Yerinde Profesyonel Buharlı ve Sıcak Sulu Koltuk Temizleme İstanbul Koltuk Yıkama Firması

İstanbul’un her bölgesine hizmet veren Koltuk yıkama firması olarak başka hiç kimsenin yapmadığını yapıyor; sağlığınız için temizliyoruz. Koltuklarınız zaman içerisinde hem kullanımdan kaynaklı kirlenme hem istenmeyen kazalardan kaynaklı lekeler hem de sağlığınızı tehdit edebilecek mayt, bakteri ve alerjenlere maruz kalırlar. İleri teknolojiye sahip makinelerimiz ve kullandığımız doğal içerikli-anti bakteriyel ürünlerle profesyonel yıkama hizmeti vererek daha hijyenik ve sağlıklı bir ortamı size sunuyoruz. Büyük koltuk üreticileri tarafından tavsiye edilen buharlı+sıcak sulu yıkama yöntemimizle beraber koltuklarınız, sert kimyasallara ve döşemenize zarar verecek aşırı ovalamaya gerek kalmadan temizlenir. Koltuk takımı, çekyat, kanepe, sandalye gibi döşeme kaplı ürünlerinizi yıkatmak için bize ulaşabilir randevu oluşturabilirsiniz.

Sağlık Açısından Koltuklar Neden Yıkanmalıdır?

Koltuklar evlerde olduğu kadar iş yerlerinin bekleme alanlarında farklı model ve tasarımları ile en çok kullanılan mobilyalardır. Koltuklar kullanım alanlarına göre en çok kirlenen eşyaların başında gelir. Gerek ev akarlarının, gerek mayt ve bakterilerin oluşmasına neden olan kir ve lekeler en çok halı ve koltuklarda oluşur. Bu nedenle evlerin temizliğinde koltuk yıkama önemli bir işlemdir ve düzenli aralıklarla yapılmalıdır. Belirli aralıklarla yapılan koltuk temizliği sayesinde evlerde ve ofislerde ferah bir koku oluşur. Pek çok bulaşıcı ve alerjik hastalıkların oluşmasında etken olan ev akarları ve mikroplar yok edilir.

Koltukların kullanım süreleri uzarken, koltuk döşemelerinde kullanılan kumaşlar ise ilk günkü gibi canlı renkleri ve temizliği ile dikkat çeker. Firma koltuk yıkama işlemlerini evlere ve ofislere gelerek yerinde yapar. Kullanılan ürünler yüzde yüz doğal olup ekolojik dengeye zararı olmayan ürünlerdir.

Koltuk Yıkama Nasıl Yapılır?

Firmamız yerinde koltuk yıkama hizmeti ile müşteri güvenini pekiştirir. Çünkü bu sırada sizler kullanılan ürünleri ve yıkama yöntemini yakından görebilirsiniz. Koltuk yıkamada kullanılan karbonatlı solüsyon ile son derece güvenilir ve kaliteli sonuçlar elde edilir. Koltuk yıkama sırasında uygulanan sıcak korbonatlı solüsyon ile koltuklarınıza hapsolmuş kir ve pislikler yüzeye çıkar. Bu sırada firmanın alanında deneyimli personelleri tarafından kullanılan teknik ekipmanlar ile her türlü kir ve alerjik mikroplardan mobilyalarınız arındırılır. Böylece daha sağlıklı ve daha temiz mobilyalar kullanıma hazır olur. Chem-Dry firmasında detaylı olarak anlatılmaktadır koltuk yıkama işleminin nasıl yapıldığı.

Koltuk Yıkamada Kullanılan Temizlik Ürünleri

Sektörde farklı koltuk yıkama ürünleri kullanılmakla birlikte en doğru olanı kimyasal ürünlerden arındırılmış bitkisel içerikli ve ekolojik dengeyi gözeten ürünler kullanmaktır. Firmanın kullandığı her ürün FDA tarafından onaylanmış yeşil sertifikalı ürünlerdir. Çünkü kimyasal temizlik ürünleri kir ve pislikleri yüzeyden arındırırken koltuk döşemelerinizin dibine iter. Bu da koltuklarınızda bakteriler için üreme alanı oluşturur. Firma insan sağlığını gözeten kurumsal bir işletmedir.

Kurumsal Koltuk Yıkama Hizmeti

Evler dışında kurumsal işyerlerinde koltuk yıkama hizmeti sunarız. Birçok ekip ve araçlarımız ile en ufak işletmeden çok şehirli işletmelere kadar Türkiye'nin büyük kısmını kapsayarak hizmet veririz. Ofis Koltukları, Cafe koltukları, sandalyeler, Sinema salonu koltukları, otel odası veya konferans salonu koltukları için bizlere ulaşabilirsiniz. Buharlı ve SIcak Sulu yıkamamız sayesinde koltuklar gerçek derin temizliğe kavuşur, zarar görmeden yepyeni gibi olur. kısa kuruma süresi sayesinde kurumunuzda kısa sürede işleriniz aksamadan tekrar kullanma imkanı bulursunuz. bunun için firmamızı arayıp ücretsiz keşif talebinde bulunun.

İstanbul Ofis Halısı Yıkama

Sağlıklı Antibakteriyel Koltuk Yıkama

Koltuk yıkama işlemiz en sağlıklı yöntem kabul edilmiştir. Dengeli su oranını kullanarak ne aşırı çok nede etsizi olacak kadar az olmayan su oranını kullanırız. Bundan solayı koltuklar kısa sürede kurur ve bu sayede de küf ve mantar oluşumuna engel olur. 4--5 saatten geç kuruyan koltuklar küf ve mantar sporları için uygun ortam oluşturur ve üremeleri için yeterli bir süredir. Bizim Buharlı ve Sıcak koltuk yıkama temizleme işlemimizde hiçbir zaman sağlığa zararlı organizmaların üremesi için uygun ortam oluşmaz. Yöntemimiz yurtdışında bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilmiş ve bakterilerin %98'ini çıkardığı onaylanmıştır. Sadece kir ve leke çıkarmakla kalmayıp koltuktaki özellikle çocuklar, astım ve alerjiye karşı müzdarip olan insanlarda için önemli olan bakteri, mikrop ve alerjenleri de koltuk döşemelerinden söküp atarızç

koltuk üzeründe mutlu aile

Koltukları Profesyonel Yıkama Neden Önemlidir?

Zamanla kir, toz ve diğer potansiyel zararlı toksinler koltuk döşemelerinizin derinlerine işler. Bunlar alerji ve astımlara, başka rahatsızlıklara neden olabilir. Özellikle çocuklar bu tarz durumlarda daha çabuk etkilenirler. Profesyonel koltuk yıkama sizin kendinizin yapacağınızdan çok daha fazlasını içerir. Koltuklarınız sadece daha yeni görünmekle ve daha hoş kokmakla kalmayacak, aynı zamanda bakteri ve mikroplardan arındırılarak daha sağlıklı olacaktır.

Hangi Yıkama Yöntemi ile Koltukları Temizliyorsunuz?

Koltuk yıkama işleminde en gelişmiş olan, başarılı ve etkili olan Buharlı + Sıcak Sulu yıkama yöntemini kullanırız. Diğer firmalar gibi koltuklarını su içerisinde bırakmayız. Önce ön sprey yaparak kir ve lekeleri yumuşatırız, Ardından buhar ile tekrar yumuşama ve ön kir ve leke alma işlemini yaparız, sonrasında sıcak su ile gerçek derin temizliği yaparız. Daha sonra sektördeki en güçlü makinelerimiz ile suyu ve tüm kir, leke, mikrop ve bakterileri geri çekeriz.

Köpüren Sabun veya Şampuanlı Fırçalama Yapıyor musunuz?

Hayır! Köpüren sabun veya şampuan kullanmayız. Aşırı köpüren sabun ve şampuan her ne kadar durulansa da yine tam anlamı ile çıkmaz, ki bunu çoğu firma duruma işlemini bile yapmadan sadece yüzeysek köpük çekme işlemini yaparlar ve tüm kir ve mikroplar esasen kumaşın altında kalır. Çünkü sabun ve şampuan kuruduklarında kir ve mikropları tıpkı birer mıknatıs gibi çekerler. Ve buda koltukların eskisine göre çok çok daha kısa sürede çok daha kötü hal almasına neden olur. Bu eski bir yöntemdir ve koltuk üretici firmalar tarafından da tavsiye edilmemektedir. Saf su kadar zararsız fakat en etkili doğal ürünler ile yıkama işlemini yaparız.

Firmanız Leke ve Evcil Hayvan Kokularını Koltuk Döşemelerinden Çıkarabilir mi?

Kesinlikle evet! Şunun garantisini verebiliriz, eğer biz leke ve kokuyu çıkamaz isek başka hiçbir firma çıkaramaz, aksi takdirde kumaşın ipliklerine zarar vereceklerdir. Koltuklarınızı yıkarken son teknoloji makine ve etkili leke ve kokuya spesifik ürünlerle yıkama işlemlerimizi yaparız. 10 yıldan fazla tecrübemiz var, böylece uzman teknisyenlerimizi hangi lekeyi hangi kumaştan nasıl çıkaracaklarını iyi bilirler. Evcil Hayvan besleyen çocuklar evler için düzenli profesyonel yıkama tavsiye ederiz. Koltuklarda birçok hayvan tüyü ve hayvan idrarı olabilir, bunlar koltuk döşemesinde zamanla zararlı hale gelir ve sağlığa ciddi risk oluşturabilir.

Hangi Tür Kimyasallar Kullanıyorsunuz?

Diğer koltuk yıkama firmalarının aksine, biz çevre dostu, insan sağlığına zararsız, hiçbir toksik madde barındırmayan yeşil sertifikalı Avrupa’dan ithal temizlik ürünleri kullanırız. Aileniz ve çocuklarınız için güvenli ürünler kullanırız.

Koltukların Yıkandıktan Sonra Kuruma Süresi Ne Kadardır?

Koltuklar biz yıkadıktan sonra genellikle 4-5 saat içerisinde tamamen kurur ve tekrar kullanılabilir hale gelir. Bu kısa kuruma süreleri sayesinde küf ve mantar oluşumuna da engel oluruz. Buharı + Sıcak Sulu yıkama yöntemimizde kir ve lekelerden, mikroplardan, bakterilerden arındırılmış olarak geriye sadece çok az bir nem bırakırız. Tavsiyemiz tam kuruman oturulmaması çünkü koltuklarda potlaşma, yaylanma yapma ihtimali doğmaktadır.

Deri Koltuk Temizliyor musunuz?

Evet! Uzun süreden beri deri koltuk yıkama temizleme konusunda tecrübemiz mevcut. Teknisyenlerimiz koltuğunuzun tekrar yeni görünmesi için deri türüne göre özel deri koltuk temizleme solüsyonları kullanacaklardır. Süet, Yarı Süet, Hakiki Deri, tam işlenmiş veya yarı işlenmiş Deri, Nubuk Deri türlerini yıkarız. Evinizde olduğu yerde direkt deri koltuğunuzu yıkarız.

Diğer Koltuk Yıkama ‘’Firmalarından’’ Farkınız Nedir?

İstanbul halı, koltuk ve yatak yıkama firması olarak çok geniş çaplı bir hizmet alanımız vardır. Kullandığımız ekipman, Uzman Personellerimiz ve yeşil sertifikalı zararsız ürünler en büyük farkımızdır. Profesyonel kurumsal bir firmayız, diğer firmalar gibi YIKA! ve KAÇ! yapan bir firma değiliz. Yaptığımız işlerimizin her zaman arkasında dururuz.

Yıkadığımız Koltuk Kumaş Türleri

//www.istanbulyikamaci.com/wp-content/uploads/2020/03/Deri.jpg

Deri

//www.istanbulyikamaci.com/wp-content/uploads/2020/03/Keten-200x140-1.png

Keten

//www.istanbulyikamaci.com/wp-content/uploads/2020/03/Microfiber-200x140-1.png

Microfiber

//www.istanbulyikamaci.com/wp-content/uploads/2020/03/Pamuk-200x140-1.png

Pamuk

//www.istanbulyikamaci.com/wp-content/uploads/2020/03/Polyester-200x140-1.png

Polyester

//www.istanbulyikamaci.com/wp-content/uploads/2020/03/Yün-200x140-1.png

Yün

Koltuk Yıkama Çalışmalarımızdan Bazı Örnekler