Kuru Köpük Halı Yıkama

Kuru Köpük Halı Yıkama Nedir?

kuru köpük halı yıkama

Kuru köpük makineleri, kullanılan sabun veya şampuan türü maddeleri yoğun bir köpüğe dönüştürerek halının yüzeyindeki kirlerin köpüğe yapışmasıyla yapılan bir halı temizleme yöntemidir.  Bu köpükler bir makineyle halı yüzeyinde ovalanırlar ve halının her yüzeyine bu köpük mekanik fırça hareketiyle aynı işlemi uygular.

Bu yöntemin belki de tek avantajı kısa kuruma süresidir. Onun dışında hijyenik, temizlik ve maliyet açısından kesinlikle dezavantajlıdır. İnsanlar kısa kuruma süresi yüzünden bu yöntemi tercih edebilirler ancak buharlı+sıcak sulu yıkama hizmeti, halılarınızı aşırı ıslatmadan ve yüksek emişe sahip vakum makineleri ile kısa kuruma süresi imkânını zaten sağlar.

Kuru Köpük Halı Yıkama & Buharlı+Sıcak Sulu Yıkama Temizleme

  • Kuru Köpük yıkama sistemi halılardaki kiri çözebilmek adına keskin kimyasal kullanılarak uygulanan bir işlemdir. Bu yüzden sağlığı tehdit edicidir. Buharlı+sıcak sulu yöntem ise, sıcak suyun kirleri çözücü etkisi sayesinde agresif kimyasala ihtiyaç duymaz. Halılardaki bakteri ve alerjen maddeler yok edilerek halı anti alerjik özellik kazanır.
  • Kuru Köpük yıkama halılarda çok fazla kalıntı bırakır. Kullanılan köpük o kadar yoğundur ki halıya işler ve asla tam olarak durulanamaz. Bu kalıntılar halıda yapışkan bir tabaka oluşmasına neden olur ve hızlı yeniden kirlenmeye sebep olur.  Buharlı+Sıcak sulu yıkama halıda hiçbir kalıntı bırakmadan temizlik sağlar. Halılar yeniden kirlenmeye direnç gösterir ve çok daha uzun süre temiz kalması sağlanır.
  • Kuru Köpük Yıkama halının yüzeyinde bulunan kirlerle ilgilenir. Asla derinlemesine temizlik sağlamaz. Buharlı+Sıcak Sulu yıkama halının dibindeki en küçük kir parçacıklarına kadar ulaşarak derinlemesine temizlik sağlar.
  • Kuru Köpük yıkama makineleri halılarınızda aşırı ovalama yaparak temizlik gerçekleştirir. Bu ovalama halıların iplik yapısına zarar verebilir, aşınmaya sebep olur. Buharlı+Sıcak sulu yıkama ise gereksiz ovalamaya gerek kalmadan temizlik hizmetini profesyonel olarak gerçekleştirir.
  • Kuru Köpük yıkama halılarınızda hızlı kirlenmeye neden olduğu için bu size maliyet olarak da yansır. Halılarınızı sürekli temizletmek ekstra maliyet anlamına gelir. Buharlı+Sıcak sulu yöntemle çok sık yıkama hizmeti almanıza gerek kalmaz ve halılarınız çok daha uzun süre temizliğini korur. Böylelikle, paranız cebinizde kalır.

KURU KÖPÜK YIKAMA NEDEN TERCİH EDİLMEMELİDİR?

kuru köpük halı yıkama istanbulHem ev hem de ofislerinizdeki halılar sizin için büyük bir yatırım oluşturabilir. Doğru ve profesyonel bir yıkama hizmeti ararken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yıkama yönteminin belirlenmesidir. Çünkü belirleyeceğiniz yöntem doğru sonuç alıp almamanız için ilk adımı oluşturur.  Bir yıkama hizmeti alırken genel olarak beklentiler 3 sonuç üzerine yoğunlaşır: Sağlık, temizlik ve maliyet. köpük ile kuru halı temizleme yıkama yöntemleri çok eskide kalmış yöntemlerdir fakat ülkemizde yetersiz kaynak olduğundan ve yeni yöntemlerden haberdar olmadığıdan halen yapılmaktadır.

Kuru köpüklü yıkama buna örnektir.  Bu yıkama yöntemi bizim kullanmış olduğumuz buharlı+sıcak sulu yönteme denk değildir.  Kuru köpük halı temizleme yöntemi halılarınızı temizlemek için doğru bir yol değildir. Kuru köpükle yıkama neden tercih edilmemelidir? Önce bu yöntemin ne olduğunu açıklayalım sonra halıların temizlenmesi için neden yanlış bir yöntem olduğunu açıklayacağız.

İstanbul’da kuru köpük yerine Sıcak Karbonatlı halı yıkama temizleme yöntemi ile hizmet sunan firmamıza ulaşabilir, her türlü soru ve düşüncelerini bizlerle paylaşabilirsiniz.