Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Yıkama Metodunu Kullanıyorsunuz?

Buharlı + Sıcak Sulu yöntem ile profesyonel yıkama işlemlerimizi yapıyoruz. Bu yıkama ve durulama işlemlerini aynı anda yapan bir yöntemdir. Su 90 derecelere varan sıcaklıklarda halıda kiri çözer ve piyasadaki en güçlü püskürtme, vakumlama ve suyu ısıtma özelliklerine sahip makinelerimiz ile geri vakumlama ve durulama işlemlerimizi yaparız. Kullandığımız ürünler yeşil sertifikalı ve çevreye ve insan sağlığına zararsızdır. Bizim yöntemimiz dünyadaki kabul görmüş en çok tavsiye edilen yöntemdir.

Fiyatlarınız Ne Kadar?

Fiyatlarımız halı serili zeminin büyüklüğüne, halının yapısına, içeride eşya olup olmamasına, Kir ve leke durumuna göre değişmektedir. Kurumsal firmalarda büyük metrajlar için keşif yapılarak fiyat bilgisi paylaşıyoruz.

Halının Kuruması ne Kadar Sürer?

Halının iplik yapısına, Kir ve leke duruma göre kuruma süreleri değişmekte, çoğunlukla 5-6 saat içerisinde kurumakta ve tekrar kullanılabilinir hale gelmektedir.

Halı Yıkandıktan Sonra Üzerinde Yürüyebilirmiyiz?

Evet, lakin halının tamamen kuruyana kadar halı üzerinde fazla trafik yaratmamak faydalı olacaktır, ayakkabı ile yürümemeye özen göstermeniz riskleri minimize edecektir.

Sizi Diğer Yıkamacı Firmalardan Ne Ayırır?

Biz diğer vur-kaç taktiği ile çalışan firmalar gibi çalışmayız, yaptığımız işlerin kalitesi ile her zaman işlerimizin arkasında dururuz. Biz 40 yıllık bir firmayız. Müşterilerimizi tıpkı kendi ailemizden biri gibi görerek hizmet veririz. Bizi bir kere deneyen müşterilerimizi hizmet kalitemizi görünce asla başka firma arayışına girmezler. Gerçek anlamda Türkiye’de en kurumsal firmayız.

Halıdan Leke Çıkarma Garantisi Veriyor musunuz?

Cevabımızın evet olmasını çok isterdik fakat Hayır. Halıdan lekenin çıkması birçok faktöre bağlıdır. Bunlardan birkaçı halıdaki iplik fiber malzemesi, dokuma türü, halıda ne kadar süredir kaldığı, dökülen lekenin türü, daha önce müdahale edilip edilmemesi gibi. Kesil çıkarırız diye iddia eden firmalara da güvenilmemesi gerekmektedir. Profesyonel teknisyenlerimiz her türlü leke çıkarma işlemi için eğitilmişlerdir. Her türlü leke için farklı leke çıkarıcı ürünlerimiz mevcuttur.

Leke Tutmaz Koruyucu Nedir?

Halılara fabrikada üretim esnasında kiri tutmaması için ipliklerine koruyucu malzeme ile işlem uygulanmaktadır. Halının kir tutmaz özelliği zamanla veya bilinçsiz, sert kimyasal kullanan halı yıkama firmaları tarafından bozulmaktadır. Bizde kendi patentli koruyucu ürünlerimiz ile halıya tekrar kir tutmaz özellikle kazandırırız. Bu sayede halılar 3-4 katına kadar geç kirlenir.

Halım Yıkandıktan Sonra Çok Daha Çabuk mu Kirlenir?

Hayır, bizde bu asla yaşanmaz. Çünkü diğer firmalar gibi gereksiz köpüren sabun veya şampuan kullanmayız. Doğal içerikli insan sağlığına da zararsız olan yeşil sertifikalı kir leke tutmaz ürünler kullanırız. Nedeni ise sabun ve şampuan kuruyunca tıpkı yapışkan gibi kiri ve lekeleri kendine çeker ve halılar eskisine göre çok daha kısa sürede kirlenir.