Stor Perde

Evlerimizde Sürekli temiz tutulması Gereken Alanların içerisinde yer alan bir başka eşya, ise Stor Perdeler, Stor Perde Son Dönemlerde Her evde bulunan popüler olmuş bir ürün, Estetiği itibari ile çok güzel görünen, Stor Perdelerin, Güzelliğine eşdeğer temizleme zorluğu olan bir üründür. Stor perde normal perdeye istinaden, Bir mekanizma motoru tarafından desteklenen bir sisteme sahiptir.

Stor Perdeyi bu mekanizma üzerinden sökmek, ve Sarılı olduğu sarmandan çıkarıp temizlenmesini sağlamak yani yıkama işlemini gerçekleştirmek kurumasını sağlamak, ve tekrar Mekanizmanın içerisine sarmak ve, tekrar yerine kurmak bu çok zahmetli bir işlemdir.

Buharlı Stor Perde Temizleme

Stor perdeyi temizlemenin Bir başka yolu ise Buharlı temizleme yöntemidir.Bıharlı temizleme yönteminden Stor Perdeyi yerinden sökmeden. 80 Bar basıncındaki buhar Stor Perdenin üzerine Püskürtülür. ve Perde hiç yerinden sökülmeden, Belirli sıcaklık ve basınçtaki buhar Stor perdeyi, Temizler.

Buharlı temizleme yöntemini evinizde halihazırda bir buharlı temizleme makinesi var ise sizde kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kuru Temizleme İle Stor Perde Temizleme

Bu yöntemi pek fazla anlatmaya gerek yok aslında Stor Perdenizi Mekanizması ile birlikte Direkt Bu hizmeti veren bir kuru temizleme firmasına götürerek Stor Perdelerinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Evde Stor Perde Temizliği

Evde Stor perde temizlemenin iki yöntemi mevcut,  İkisi de Zahmetli ve kas gücüne dayalı  yöntemdir. Lafı daha fazla uzatmadan, İlk Yönteme geçelim.

—Evde Stor Perde Temizleme 1. Yöntem 

Bu yöntemde Stor perdeyi, Yerinden Sökmeniz gerekmekte, Yerinden Sökülen Stor perdeyi Sarman Mekanizmasından Sökerek Düz bir zemine Serin, Sonrasında ucu normal sertlikte, Bir fırça ile sabun ve Su ile fırçalayarak temizleyebilirsiniz. Sabun Stor perdenizin üzerinde bulunan tüm tozları temizler. Sonrasında Perdenizi tekrar mekanizmaya, takarak yerine yerleştirebilirsiniz. ve Asılı olduğu yerde açarak kurumasını sağlayabilirsiniz.

Not: Evinizde bulunan çamaşır makinesinde Stor perdenizi yıkayamazsınız. Makineye atılan stor perdeniz. ekil itibari ile. bozulacağından ve Ütülenme ihtimali olmadığından dolayı, Bu yöntemi Tercih etmemenizi tavsiye ediyoruz.

stor perde—Evde Stor Perde Yıkama 2. Yöntem

Bu yöntem ilk yönteme nazaran biraz daha zahmetsiz fakat kas gücü gerektiren bir yöntemdir. Bu yöntemde küçük bir kabın içerisine alacağınız sıcak su ve Sabun ya da Stor perde temizleme Ürünlerinden biri ile Suyu karıştırınız. Sonra Stor Perdeyi takılı bulunduğu konumda, Sonuna Kadar açarak en üstten başlayarak, Elinizdeki bez ile silmeye başlayabilirsiniz. Bezi Suyun içerisine sokarak Deterjanlı su ile Elinizde bulunan bez ile silerek, temizleyebilirsiniz. 1,20 cm genişliğindeki ve 2 mt uzunluğundaki stor perdeyi bu yöntemle temizlemek, Bir saatten fazla sürmektedir. bu bilgiyi de Stor perdenizi temizlemeye başlamadan önce bilmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

Halı Yıkama Firmalarının Uyguladığı Stor Perde Temizleme İşlemi

Halı Yıkama Firmalarının uyguladığı Stor perde temizleme işlemi, En uzun Yöntem temizleme işlemidir. Yazımızın başında bu konuya az da olsa değinmiştik. Kısaca uygulanan Yöntemi açıklamak istiyorum.

  • Stor perde kornişten mekanizması ile beraber sökülür.
  • Halı Yıkama Fabrikasına götürülür.
  • Halı Yıkama Fabrikasında Stor perde Mekanizmadan ayrılır.
  • Bol köpüklü su ile yıkama İşlemi gerçekleştirilir.
  • Bol su ile durulanır ve Kurumaya Bırakılır.
  • Kuruyan Stor Perde Tekrar Mekanizmasına monte edilir.
  • Eve getirilip Kornişe takılır. ve kullanılmaya hazır hale gelir.

Yani bildiğiniz klasik yıkama yöntemini, Stor Perde için uygulanmış halidir. Fakat bu işlemi evinizde yapma şansınız olmadığından Dolayı. Halı yıkama Fabrikaları, Kuru Temizleme Mağazaları vb. gibi yerlere temizletmek daha mantıklı olacaktır.

Chemdry İstanbul Halı yıkama Firması olarak Firmamız Bünyesinde, Perde Yıkama Ya da Stor perde temizliği gibi bir işlem uygulanmamaktadır. Bu makale Tamamen Bilgilendirme Amaçlı yazılmıştır.

İstanbul Halı Yıkama Sağlıklı Günler Diler.