Yerinde Halı Yıkama

Profesyonel Yerinde Halı Yıkama

Halılar evlerimizin ve işyerlerimizin ayrılmaz parçasını oluşturur.  Temiz ve sağlıklı bir ev ve işyeri(Ofis, Otel, Mağaza) yaşamı kaliteli zaman geçirmenize olanak sağlar ve mutluluk vericidir. Evlerimizi, işyerlerimizi ne kadar temiz tuttuğumuzu düşünürsek düşünelim, er ya da geç halı temizleme bir zorunluluk haline gelir. Halılarınızı düzenli aralıklarla temizletmek hem hijyen açısından hem de halının ilk günkü kadar parlak ve güzel görünmesi açısından önemlidir. yerinde halı yıkama

Halı görünmeyen bakterileri, kiri, saçı ve elbette toz akarlarını barındırır. Çay, kahve, meyve suyu gibi dökülmelerden kaynaklı kazalar ise halıların parlak görünümünü bozar. Çoğumuz gördüğümüz şeyin, halının içerdiği kirin sadece küçük bir kısmı olduğunun farkında değiliz. Fark ettiğimiz buzdağının sadece görünen kısmıdır; kirlerin% 85’ine kadarı halı liflerine tutunarak derinlerine gömülüdür. Bir halının kendi ağırlığından çok daha fazla kiri içerisinde hapsedebileceğini düşündüğünüzde, profesyonel temizliğin önemsiz bir konu olmadığını kabul edersiniz. Halınızı düzenli olarak yüksek emişli bir süpürge ile vakumlamak bile kir ve bakterilerin çoğuna dokunmaz.  Bu yüzden profesyonel derin temizlik halılarınızın kullanım ömrünü uzatır. Profesyonel Yerinde Halı Yıkama hizmeti yeterli ve uygun makineler ile ekipmanlar, solüsyonlar, temizlik maddeleri kullanılmalı, bu işlemi doğru kişiler uzman yıkamacı personelleri olan firmalara yaptırmalı.

Halılarınızı yanlış bir yöntem ve uygun olmayan temizlik ürünleri ile yıkatmak istenmeyen birçok sonuca yol açabilir. Halı liflerinin hasar görmesi, aşınma, derinde çok fazla kir birikintisi, leke kusması, kimyasal kalıntı bırakması, yapışkan bir yüzey, aşırı ıslaklık, koku bunlardan en yaygın olanlarıdır.  Peki, bu tür sonuçlarla karşılaşmamak için halılar hangi yöntemle temizlenmelidir?

Profesyonel, Derin Halı Temizliği: Buharlı+ Sıcak Sulu Halı Yıkama Temizleme

Halılarınızın orijinal görünümünü yeniden kazanmasını sağlayan ve derin yıkama sağlayan tek yöntem Buharlı+Sıcak sulu yıkama tekniğidir. Düzenli profesyonel buharlı+sıcak sulu temizlik en derindeki kir tabakasına nüfuz ederek halılarınızı kir ve lekelerden arındırmakla kalmaz aynı zamanda toz akarı, alerjen ve bakteri temizliği ile halılarınızı dezenfekte eder ve temizler. Profesyonel halı yıkama ve temizleme uygulamasında kiri, lekeyi, pislikleri gerçekten halıdan çıkaran derin temizlik yapan yerinde halı yıkama işlemi ön sprey ürünler kullanılmalıdır.

Organik Halı Temizleme Solüsyonları İle Daha Sağlıklı bir Yerinde Halı Yıkama İşlemi

 Çoğu halı temizleyicisi halılarınızı temizlemek için zararlı kimyasallar kullanacaktır, halıların tadını çıkarabilmeniz ve koruyabilmeniz için organik, toksik olmayan bileşikler kullanıyoruz. Derin temizlik süreçlerimiz halılarınızı yeni kadar iyi görünmesini sağlayacaktır. Halılarınız temizlendikten sonra yumuşak ve rahat olacaktır. Halı temizleme servisimiz halılarınızı korumak için doğal içerikli ürünlerle herhangi bir sabun, deterjan kalıntısı bırakmadan derinlemesine temizlik sağlar ve solunum problemlerinden kaynaklı hastalıklara karşı hijyen ve koruma sağlamak için anti mayt tedavisini içerir. Sağlıklı bir yerinde halı yıkama ve temizleme sürecinde en ciddi ve yerinde temizliğe uygun makineler olmalıdır.

Temizleme işlemi Sonrası Çok Daha Kısa Kuruma Süresi

istanbul yerinde Halı Yıkama

Halılarınızı bir yıkama firmasına verdikten sonra 1 hafta beklemek zorunda değilsiniz.  Yerinde halı yıkama ile çok daha kısa sürede halılarınızı tekrar kullanabilirsiniz. Halıları aşırı ıslak bırakan ve küf, mantar oluşumuna sebebiyet verebilecek yöntemlere karşı düşük miktarda su kullanımı ile işlem gerçekleştirilir ve halılarınızda yer alan düşük nem yalnızca 3-4 saat içerisinde kurur.

Kısa kuruma süreleri ayrıca halının çabucak kurumasından kaynaklı olarak bakteri ve virüslerin üremesini engeler. Halılar uzun süre ıslak, nemli kalırsa uzun süre ile kasıt 4-5 saattir, küf ve mantarların oluşmasını için yeterli bir zamandır.  Böylelikle halıyı hem kısa sürede tekrar kullanarak ev ve işyerinde kaldığınız yerden tekrar devam edersiniz, üstelik çok kısa sürede. Diğer firmalar gibi bir iki hafta beklemenize gerek kalmaksızın.

Yerinde Halı Yıkama işleminde Özel Leke Çıkarıcı Uygulama

Kazalar kaçınılmazdır. Çay-kahve dökülmeleri, yağ lekeleri halıların görünümünü bozar ve iç karartıcı olabilir. Uyguladığımız özel leke çıkarıcı işlem, en inatçı lekelerle bile başa çıkmakta uzmandır. Buhar ve sıcak suyun gücü lekelerinizin yumuşamasını sağlarken,  her lekeye özel olarak uyguladığımız solüsyonlarımız etkili ama hassas temizlik sağlar.

Halılardaki Evcil Hayvan İdrar Kokusu Giderme

Evcil hayvan idrar lekesi profesyonel şekilde temizlenmemesi halinde idrar kokusu halınıza, koltuğunuza ve dolayısı ile tüm evinize yayılabilir. Bu durum sağlığınız ile mutluluğunuz üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir. Kazanın gerçekleştiği bölgeden yayılan koku tamamen giderilene kadar bu tür olumsuzlukların tekrar yaşanmasına yol açacaktır. Üzerinden zaman geçtikçe daha keskin bir koku yayılabilir. Uyguladığımız özel koku çıkarıcı işlem sayesinde halınıza veya döşemenize nüfuz etmiş olan idrar molekülleri çözülerek koku kaynağı giderilir.

İstanbul’da Profesyonel Yerinde Yıkama İşinde Uzman Teknisyenler

Her ayrıntıyla ilgileniyoruz. Baştan sona tüm temizlik süreçleri denetlenir ve incelenir. Halılarınız ön kontrol işlemine tabi tutularak en uygun temizlik programı ile başlanır. Teknisyenlerimiz; Makine halısı, akrilik halı, el dokuma yün halı, ipek halı, Nepal halı gibi farklı halı türlerine göre bir temizlik süreci planlar ve uygular.  Deneyimli teknisyenlerimiz, işinizi özen ve uzmanlıkla ele alırken, halılarınızın doğal güzelliklerini geri kazandırmak ve korumak için kapsamlı bir şekilde eğitilmiştir.

Siz de daha sağlıklı daha temiz ve daha kuru bir halı yıkama hizmeti için en yakın şubemizle iletişime geçebilir ve temizliğin iç huzurunu yaşayabilirsiniz. İstanbul’da yerinde halı yıkama ve temizleme işleminde buharlı ve sıcak sulu çalışan son derece güçlü en üstün teknolojiye sahip yurtdışından gelen makinelerle yıkama yaparak en etkili sonuçları elde ederiz.